Виступ на конференції “Психосоматична медицина: наука та практика”

Напередодні Дня психолога відбулася ІІІ науково-практична конференція з міжнародною участю «Психосоматична медицина: наука та практика» в форматі on-line трансляції. (Програма конференції)

Участь у ній взяли фахівці-психіатри, психотерапевти, неврологи, лікарі психологи, імунологи, ревматологи, терапевти, акушер-гінекологи та сімейні лікарі з України та зарубіжжя. Програму конференції було зосереджено на точках дотику психіатрії та внутрішньої медицини; психосоматичному здоров’ї у період пандемії COVID-19, а саме на нових підходах до діагностики та терапії; особливостях постковідного синдрому. Велика частина присвячувалася професійному вигоранню серед медичних працівників у період пандемії.

З результатами власного експериментального дослідження «Варіабельність психічного стану та копінг-стратегій у молоді в умовах пандемії» Ірина Соколова, д.психол.н., професор, завідувач кафедри практичної психології УІПА та Дмитрій Погорєлов, студент 4 курсу групи ДМП-Пс17-2, освітньої програми “Практична психологія”

Пройшла Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Пандемія та психічне здоров’я: психологічна стійкість та ураженість населення, психосоціальні наслідки»

На кафедрі практичної психології пройшла Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Пандемія та психічне здоров’я: психологічна стійкість та ураженість населення, психосоціальні наслідки» (Pandemie und psychische Gesundheit: psychische Stabilität und psychische Verwundbarkeit der Bevölkerung, psychosoziale Folgen). Захід пройшов 17 квітня.

На даній конференції виступили з докладами

− проф. Конрад Решке, Алена Гарбер «Стійкість – аптечка для позитивної емоційності осіб з групи ризику»;

− к.мед.н. В’ячеслав Заворотний «Пандемія та війни»;

− проф. Курт Шляй «Внесок в концепцію і оцінку експериментальної поведінкової терапії з дітьми і підросткамі, дослідження протоколів терапії з використанням змішаних методів в практиці дитячої та підліткової психотерапії»;

− проф, д.психол.н. Ірина Соколова «Психологічне здоров’я людини: сучасні виклики».

Учасники конференції, а серед них було чимало фахівців, освітян з навчальних закладів Германії та України, дійшли висновку, що у наслідок пандемії та інших доленосних подій у сучасному світі (зокрема конфлікту на Сході України), виникла край необхідність у суспільних наукових зусиллях, щоб відновити відношення до ціни життя і психічного здоров’я, як найбільшого надбання людства. Видатні міжнародні науковці у галузі відновлення психічного визначили коло факторів, за допомогою яких можливо запобігти впливу несприятливих наслідків пандемії, зокрема формування стійкості та почуття довіри, чуйного, ставлення до себе й оточуючих, позитивного ставлення до можливостей подолання пандемії. При цьому потрібні додаткові наукові та практико-психологічні зусилля, особливо, у підтримці груп населення, які найбільш уражені і потребують додаткової психологічної підтримка, зокрема дітей та підлітків. Чимало питань, що обговорювались, стосувались сучасних методів відновлення психічного здоров’я, які можуть стати на пригоді не тільки фахівцям, але й усім небайдужім.

Дякуємо всім учасникам за участь!